Достапни линкови

logo-print

Човек активирал бомба на украински граничен премин


Еден човек се разнесол откако денеска активирал бомба на украински граничен премин. Полицијата соопшти дека притоа биле ранети двајца граничари кои претходно запреле минибус со молдавски регистерски таблички. Во него имало четворица патници. Граничарите откриле уште еден кој бил сокриен и кој им покажал руски пасош, но не на негово име. Тогаш тој и ја активирал бомбата што ја имал кај себе. Засега не се познати мотивите за инцидентот.
XS
SM
MD
LG