Достапни линкови

logo-print

Обама го откажа патувањето во Азија


Барак Обама

Барак Обама

Белата куќа објави дека претседателот Барак Обама го откажал патувањето во Азија наредната недела поради делумното затворање на американската влада. Во соопштението се вели дека Обама нема да патува за Бали и за Брунеи на самитот на Источна Азија а делегацијата ќе ја води државниот секретар Џон Кери. Во соопштението исто така се вели и дека Обама ќе остане да врши притисок врз опозицијата да се донесе буџетот и да се отвори владата.
XS
SM
MD
LG