Достапни линкови

logo-print

Србија ги бојкотира разговорите со Косово во Брисел


Брисел

Брисел

Делегацијата на Србија во Брисел денеска го бојкотира состанокот со тимот на Косово на кој требало да се разговара за слободата на движење на Косово, соопшти косовската влада во Приштина. На вчера одржаниот состанок се разговарало за спогодбата за царините, односно за плаќањето царини на граничните премини меѓу Србија и Косово.
XS
SM
MD
LG