Достапни линкови

logo-print

Во Штудгарт прослава на обединувањето на двете Германии


Германската канцеларка Ангела Меркел и претседателот Јоаким Гаук, денеска во Штудгарт, учествуваат на прославата по повод обединувањето на Германија. Стотици илјади посетители се присутни на манифестациите за одбележување на мирното спојување на двете Германии во 1990-та година.
XS
SM
MD
LG