Достапни линкови

logo-print

Исламистички верски лидер со повик да не се оди на концертот на Елтон Џон


Исламистичкиот верски лидер во руската република Татарстан ги повика муслиманите да не одат на концертот на Елтон Џон во декември, истакнувајки дека учеството на таков концерт е учество во содомија. Елтон Џон најави концерти во Москва и во Казан во декември, а за британскиот весник Гардија изјави дека како геј чувствува потреба да оди во Русија и да и даде подршка на геј заедницата и покрај неизвесноста во врска со неговиот прием таму.
XS
SM
MD
LG