Достапни линкови

logo-print

Нападната руската амбасада во Триполи


Министерството за надворешни работо на Русија соопшти дека амбасадата на Русија во Либија била нападната синоќа кога вооружено лице влегло во дворот на амбасадата. Според првичните информации ниту еден руски дипломат не е повреден во нападот. Медиумите јавија дека истрели од оружје се слушнале во дворот на амбасадата . Либиските медиуми јавија дека се верува оти нападот е во знак на пртотест поради убиството на либиски официјален претставник, за што се обвинува некоја руска жена.
XS
SM
MD
LG