Достапни линкови

logo-print

Сахара мировен самит


Во новиот македонски театар се одржа мировниот самит во рамки на Сахара балканскиот мировен фестивал. Самитот го организираше Сахара групацијата на Субрата Рој. Специјален гостин на самитот, кој имаше и свое обраќање беше британскиот премиер Тони Блер.

XS
SM
MD
LG