Достапни линкови

logo-print

Обама ќе се сретнел со лидерите на Конгресот


Според извори на Белата Куќа, Претседателот Барак Обама ќе се сретнел со лидерите на Конгресот за да ургира за деблокада на владата и за зголемување на лимитот на американскиот долг.
Обама ке побарал низ Конгресот да мине чист закон за финансирање на владата без условување со законот за здравствена заштита познат како „Обамакер“.
XS
SM
MD
LG