Достапни линкови

logo-print

Светските сили на прав пат за сириското хемиско оружје


Владимир Путин

Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека светските сили се на прав пат со планот за елиминирање на сириското хемиско оружје. Путин изјави дека големите сили продолжуваат да работат заедно.
Планот е договорен меѓу САД и Русија по хемискиот напад на 21 август во предградие на Дамаск кога загинаа стотици луѓе.
Според Путин, договорт немало да се оствари без подршка на американскиот претседател Барак Обама и лидерите на други земји.
XS
SM
MD
LG