Достапни линкови

logo-print

Кај Тикрит соборен ирачки хеликоптер


Ирачки претставници соопштија дека денеска бил соборен воен хеликоптер за време на акцијата против бунтовниците, северно од Багдад, при што загинале двајца членови на екипажот и двајца војници. Хеликоптерот бил во подршка на копнената битка меѓу ирачките сили и милитантите во близина на градот Тикрит.
XS
SM
MD
LG