Достапни линкови

logo-print

Најмалку 55 загинати во насилства во Ирак


Во нов бран на напади, инциденти и експлозии на автомобили бомби во ирачкиот главен град Багдад, загинале најмалку 55 лица. Мисијата на Обединетите Нации во Ирак соопшти дека околу 1.000 ирачани биле убиени во насилствата, само во изминатиот септември. Слична бројка на загинати во Ирак имаше и во јули годинава.
XS
SM
MD
LG