Достапни линкови

logo-print

Осуда за крвопролевањето во Ирак


Соединетите американски држави го осудија последното насилство во Ирак. Повеќе од 50 лица загинале во серија експлозии во понеделникот во Багдад. Нападите главно се извршувале со автомобили бомби во шиитските делови на главниот град на земјата. Портпаролката на американскиот Стејт департмент Џен Псаки ги опиша нападите како срамни.
XS
SM
MD
LG