Достапни линкови

logo-print

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, особено во западните делови од земјата. Попладне само по некаде ќе има појава на локален дожд.Утринската температура се движи од девет до 18, а дневната температура ќе биде во интервалот од 15 до 21 степен. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд и ќе дува слаб до умерен северен ветер.
XS
SM
MD
LG