Достапни линкови

logo-print

Пад на американските берзи


Американските берзи забележаа остар пад во првите часови од денешното тргување. Како главна причина се наведува евентуалното делумно затворање на американската влада поради неможноста двата дома на Конгресот, Претставничкиот дом и Сенатот да се договорат околу привременото финансирање на американските федерални агенции. Утрешниот почеток на новата фискална година би значело и принуден одмор за околу 800 илјади федерални службеници.
XS
SM
MD
LG