Достапни линкови

logo-print

Чеку во посета на Македонија


Агим Чеку

Агим Чеку

Во еднодневна официјална посета на министерството за одбрана на Македонија денеска пристигнува делегација од министерството за косовските бесбедносни сили, предводена од министерот Агим Чеку. Во рамки на неговата посета Чеку ќе оставри средба со неговиот домаќин, Талат Џафери, а воедно ќе се сретне и со деканот на воената академија и питомците од Косово. Министерот Чеку ќе има свое предавање и на Воената Академија.
XS
SM
MD
LG