Достапни линкови

logo-print

Заврши потрагата по жртвите во Мумбаи


Заврши потрагата по преживеаните на местото на зградата која завчера се урна во главниот град на Индија, Мумбаи. Официјалните власти соопштија дека конечната бројка на загинати е 60 луѓе. Спасувачите успеале да спасат 33 луѓе од урнатините на зградата по дводневно пребарување. Локалниот командант на Националните сили за одговор при катастрофи сили, изјави дека сите 93 лица кои се воделе за исчезнати биле пронајдени, а пребарувањето е откажано. Причината за уривањето на петкатната зграда во Мумбаи се уште се истражува.
XS
SM
MD
LG