Достапни линкови

logo-print

Јахјага ги повика граѓаните на гласање на 3 Ноември


Претседателката на Косово Атифете Јахјага ги повика сите граѓани, вклучително и србите, на Косово да гласаат на локалните избори на 3 Ноември.
Во интервју за Косовскиот Сервис на Радио Слободна Европа во Приштина Јахјага изјави дека верува во заедничка иднина на сите граѓани.
Изборите се најдобар начин да се докаже дека минатото не треба да ја дефинира иднината и да ја опстрира сегашноста.
XS
SM
MD
LG