Достапни линкови

logo-print

Десетици затрупани по уривање на зграда во Мумбаи


Во индискиот град Мумбаи денеска се урнала петкатна зграда, а локалните власти страхуваат дека под урнатините имало најмалку 25 луѓе. Не се знае причината за уривањето, но во последно време во Индија зачестија ваквите инциденти поради, како што се претпоставува, незаконското и непланирано градење.
XS
SM
MD
LG