Достапни линкови

logo-print

Алокина од Пуси Рајот пред Суд


Во Русија членката на Пуси Рајот, Марија Алокина се појави пред суд за да побара ублажување на казната затвор на две години во казнената колонија. Алокина, една од трите членки на овој бенд осудена за хулиганизам, им изјави на новинарите дека бара од правниот систем да биде отворен и транспарентен. Судот во Нижни Новгород го одложи сослушувањето до 18 октомври.
XS
SM
MD
LG