Достапни линкови

logo-print

Бомба експлодира во даночната служба во Атина


Бомба експлодира изутрината во седиштето на грчката даночната служба во Атина, јавуваат грчките медиуми. Експлозијата која предизвикала само материјална штета била претходно телефонски најавена во еден грчки весник и во полицијата. Веднаш по најавата делот околу зградата бил изолиран. Се претпоставува дека експлозијата е дело на анархистички групи.
XS
SM
MD
LG