Достапни линкови

logo-print

Судар на три товарни воза во Тексас


Три товарни воза се судрија во државата Тексас во САД, што предизвикало исфрлање на триесетина вагони од шините. Во инцидентот се повредени четири лица од кои двајца се во критична состојба соопшти американското министерство за јавна безбедност.
XS
SM
MD
LG