Достапни линкови

logo-print

Инспекторите на ОН повторно во Дамаск


Инспекторите на Обединетите Нации повторни присигнале во Дамаск за да ја продолжат истрагата во врска со употребата на хемиско оружје. По прелиминарната посета во минатиот месец, во извештајот од 16-ти септември, инспекторите заклучија дека имало употреба на хемиско оружје во Сирија, вклучувајки го и нападот во предградието на Дамаск на 21-ви август. Финалниот извештај би требало да биде објавен до крајот на октомври.
XS
SM
MD
LG