Достапни линкови

logo-print

Протести на христијаните во Пакистан


Пакистанските христијани протестираа ширум земјата по двојниот бомбашки напад врз црквата на Сите Светци во неделата во Пешевар.
Станува збор за еден од најголемите напади врз христијаните.
Загинаа 81 лице, а 130 беа ранети.
XS
SM
MD
LG