Достапни линкови

logo-print

Загриженост за исчезнатиот новинар во Узбекистан


Сергеј Наумов

Сергеј Наумов

Репортери без граници изразија загриженост за судбината на независниот новинари, кој од саботата е исчезнат во западен Узбекистан.
Станува збор за Сергеј Наумов, познат по неговите извештаи за присилна работа на полињата со памук во Узбекистан.
Уредникот на Фергана њуз Данаил Кислов изјави дека Наумов е можеби уапсен. Најмалку тројца ученици починаа на полињата во Узбекистан во изминативе денови при присилна работа.
XS
SM
MD
LG