Достапни линкови

logo-print

Дачиќ го осуди убиството на припадник на Еулекс


Српскиот премиер Ивица Дачиќ го осуди денешниот напад врз возило на Еулекс во северниот дел на Косово при што еден припадник на оваа мисија на ЕУ бил убиен. Според него, она што денеска било направено претставува екстремистички, а не патриотски чин кој е против интересите на Србија и на српскиот народ на Косово.
XS
SM
MD
LG