Достапни линкови

logo-print

Ештон го осуди убиството на припадник на Еулекс


Високата претставничка на Европската унија Кетрин Ештон денеска најостро го осуди убиството на припадник на Еулекс на северот на Косово. Таа притоа ја потенцира решеноста на Унијата да го продолжи ангажирањето во спроведувањето на преземените обврски кон Косово. Ештон ги повика сите страни во дијалогот да ги удвојат напорите за спроведување на постигантите договори за нормализирање на животот на северот на Косово.
XS
SM
MD
LG