Достапни линкови

logo-print

Мекејн со остри критики до Кремљ


Џон Мекејн

Џон Мекејн

Влијателниот американски сенатор Џон Мекејн во коментарот објавен во весникот „Правда“ ја обвинува руската влада за затворање на нејзините опоненти, за контрола врз медиумите и за казнување дисиденти. Мекејн пишува дека рускиот народ заслужува подобро раководство од сегашното на претседателот Владимир Путин. Тој исто така го критикува Путин поради неговата поддршка на сирискиот режим. Коментарот на Мекејн следува откако Путин во коментарот објавен во „Њујорк тајмс“ ја критикуваше американската „исклучителност“.
XS
SM
MD
LG