Достапни линкови

logo-print

Состанок на Работната група за проверка на избирачкиот список


Работната група за проверка на Избирачкиот список денеска во просториите на Државната изборна комсија ќе одржи состанок. На дневен ред на состанокот е информацијата за работната посета на експерти на ОБСЕ/ОДИХР за анализа и проценка на меѓу институционалната соработка и постоечките процедури при водење на Избирачкиот список, како и информацијата и договорот за активности на Работната група за проверка на Избирачкиот список.
XS
SM
MD
LG