Достапни линкови

logo-print

Проверка на сите американски безбедносни објекти


Американскиот секретар за одбрана Чак Хегел нареди да биде преиспитана безбедноста на американските безбедносни објекти во светот, по престрелката во поморската база во Вашингтон, во која загинаа 12 луѓе. Тој изјави дека преиспитувањето ќе помогне да бидат откриени евентуалните пропусти и да бидат корегирани.
XS
SM
MD
LG