Достапни линкови

logo-print

Русија имала нови докази за хемискиот напад во Сирија


Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рибјаков во Дамаск

Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рибјаков во Дамаск

Заменик шефот на руската дипломатија Сергеј Рибјаков изјави дека сирискиот режим и предал на Русија нови докази за тоа дека хемискиот напад на 21 август во близина на Дамаск го извршиле бунтовниците. Рибјаков по разговорите во Дамаск изрази разочараност од извештајот на Обединетите нации нарекувајќи го политизиран и едностран.
XS
SM
MD
LG