Достапни линкови

logo-print

Ловокрадец во Австрија убил четири луѓе


Виена

Виена

Австриската полиција денеска го нашла телото на човекот за кој постои сомневање дека убил четири лица. Телото било најдено на неговата фарма на околу 90 километри западно од Виена. Драмата почнала во понеделникот откако полицајците сакале да го уапсат Алојс Хубер, осомничен за ловокрадење. Тој отворил оган врз полицајците при што убил тројца, а потоа земал еден полицаец за заложник. Неговото тело и телото на Хубер биле пронајдени во фармата.
XS
SM
MD
LG