Достапни линкови

logo-print

Обама бара построг закон за поседување оружје


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама побара построги проверки на купувачите на оружје по престрелката во еден објект на американската морнарица, во која загинаа 12 лица. Според него, фактот дека земјата нема доволно цврст систем за проверка ја прави ранлива земјата на таквите масовни инциденти. Обама предложи построг закон за поседување на оружје, кој беше одбиен од Конгресот.
XS
SM
MD
LG