Достапни линкови

logo-print

Уапсен портпаролот на Муслиманското братство


Египетските власти денеска во Каиро го уапсиле портпаролот на Муслиманското братство Џехад ал Хадад. Ова движење веќе неколку недели одржува протести, а Хадад бил многу активен на социјалните мрежи против воената влада во Египет. Од соборувањето на исламистичкиот претседател Мухамад Морси во почетокот на јули годинава египетските власти уапсиле стотина високи претставници на Муслиманското братство.
XS
SM
MD
LG