Достапни линкови

logo-print

Ал Каеда ја потврди смртта на нивниот лидер во Јемен


Припадниотк на Ал Каеда во Јемен, Саид ал Шехри

Припадниотк на Ал Каеда во Јемен, Саид ал Шехри

Јеменскиот огранок на Ал Каеда потврди дека во американскиот ракетен напад во минатиот месец загинал еден од нивните врвни команданти. Во соопштението објавено на нивната веб страна милитантната група наведува и дека уште едно лице загинало во нападот во покраината Баита. Јеменските безбедносни сили соопштија дека лидерот на Ал Каеда на арапскиот полуостров загинал на 30 август.
XS
SM
MD
LG