Достапни линкови

logo-print

Судири во Египет поради судењето на Мубарак


Хосни Мубарак

Хосни Мубарак

Враќањето во судница на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак предизвика нови судири во Каиро. Неговите приврзаници се судриле со поддржувачите на неговиот наследник, соборениот исламистички лидер Мухамед Морси преду зградата на судот.
Мубарак е повторно обвинет за тоа што не успеал да го спречи убиството на повеќе од 800 демонстранти за време на немирите во 2011 година.
XS
SM
MD
LG