Достапни линкови

logo-print

Пронајдени тела на 35 жртви од пожарот во Русија


Спасувачката акција во селото Лука

Спасувачката акција во селото Лука

Руското министерство за вонредни ситуации соопшти дека спасувачките екипи пронашле 35 тела под урнатините на зградата на психијатриска болница во селото Лука во Новгородската област,каде вчера изби пожар. Според извештаите, во пожарот загинале 37 лица, а околу 60 лица се наоѓале во зградата за време на несреќата, при што околу 20 пациенти биле евакуирани. Се уште не се знае причината за пожарот.
XS
SM
MD
LG