Достапни линкови

logo-print

Четири жртви во поплавите во Колорадо


Илустрација

Илустрација

Во поплавите во американската држава Колорадо животот го загубија четири лица. Според локалните власти, илајдници луѓе биле евакуирани во засолништа во околните градови, поради опасноста од надојдената вода. Американскиот претседател Барак Обама прогласи вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG