Достапни линкови

logo-print

Доминик Штраус Кан ќе стане советник на српската влада


Српскиот заменик премиер Александар Вучиќ изјави дека поранешниот шеф на ММФ Доминик Штраус Кан ќе стане советник на српската влада за реструктуирање на големиот надворешен долг на земјата.
Кан остапи од ММФ по секс скандалот во Њујорк во 2011.
Француското обвинителство најави дека е можно Кан да биде суден заедно со 12 лица за случај со проституција.
XS
SM
MD
LG