Достапни линкови

logo-print

Уапсени 12 чешки фудбалери за местење натпревари


Илустрација

Илустрација

Чешката полиција уапси 12 фудбалери, во рамките на истрагата за местење натпревари. Тие се обвинети за учество во манипулации со резултатите од фудбалски натпревари, соопшти портпарол на полицијата во Прага. Биле распрашувани уште 20 фудбалери, а станува збор за играчи од првата до третата чешка лига. Некои од доказите укажувале дека осомничените биле инволвирани во меѓународна мрежа на местење натпревари, заради заработка од кладилници.
XS
SM
MD
LG