Достапни линкови

logo-print

Ештон бара СБ на ОН да ја земе одговорноста за Сирија


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон ги повика денеска членките на Советот за безбедност на Обединетите нации да ја преземат одговорноста за решавање на сиријската криза. Таа во текот на денешната расправа во Европскиот парламент ја повтори поддршката на предлогот сириското хемиско оружје да биде ставено под меѓународна контрола.
XS
SM
MD
LG