Достапни линкови

logo-print

Филе против руското условување на Источното партнерство


еврокомесарот Штефан Филе

еврокомесарот Штефан Филе

Еврокомесарот за проширување Штефан Филе во денешниот говор во Европскиот парламент во Стразбур се очекува да ја критикува Русија за казнувањето на земјите од Источното партнерство кои сакаат поблиски врски со Европската унија. Според него, неприфатливо е секое руско условување на земјите кои имаат намера на самитот на Европската унија во ноември во Виљнус да потпишат спогодби за асоцирање со Унијата.
XS
SM
MD
LG