Достапни линкови

logo-print

12 години од нападите на 11 септември


САД денеска ја одбележуваат 12-годишнината од нападите од 11 септември 2001 година. Белата Куќа соопшти дека претседателот Барак Обама ќе учествува во „минутата молчење“ во дворот на Куќата, во чест на речиси 3 илјади загинати во нападите во неколку американски градови.
Во соопштението се наведува дека тимот на Обама за национална безбедност презема мерки за превенирање на терористички напади поврзани со оваа годишнина.
XS
SM
MD
LG