Достапни линкови

logo-print

Еден загинат во демонстрациите во Турција


Едно момче загинало во судир со полицијата во текот на демонстрациите во турскиот град Антиохија во знак на сеќавање на жртвите од јунските антивладини протести. Судири со полицијата имало и протестите во Истанбул. Демонстрациите деновиве продолжија во неколку турски градови, но на улиците излегоа значително помал број луѓе.
XS
SM
MD
LG