Достапни линкови

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал го освои годинашното Отворено првенство на Соединетите држави. Тој во финалето го победи српскиот тенисер, инаку прворангиран на светската листа, Новак Ѓоковиќ со 3 спрема еден во сетови. На Надал ова му е втор трофеј на „УС Опен“ и со тоа во кариерата има освоено вкупно 13 гренд слем титули. Повеќе од него имаат Пит Сампрас 14, и Роџер Федерер 17 гренд слем титули.
XS
SM
MD
LG