Достапни линкови

logo-print

Словенечкиот претседател во посета на Косово


Претседателката на Косово, Атифете Јахјага и словенечкиот претседател Борут Пахор.

Претседателката на Косово, Атифете Јахјага и словенечкиот претседател Борут Пахор.

На покана на претседателката на Косово, Атифете Јахјага, словенечкиот претседател Борут Пахор денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Косово.

Toa е втора посета на шеф на држава од регионот, членка на ЕУ. Независноста на Косово, Словенија ја призна на петти март, додека Хрватска на 18 март 2008 година.
XS
SM
MD
LG