Достапни линкови

logo-print

Грузија со ЕУ на пролет ќе потпише договор за Асоцијација


Грузискиот премиер Бидзина Иванишвили изјави дека неговата земја планира да потпише договор за Асоцијација со Европската унија идната пролет.
Тој ова го изјави по средбата со естонски министер за надворешни работи Урмас Пает во Талин.
XS
SM
MD
LG