Достапни линкови

logo-print

САД со здраворазумски докази за хемискиот напад во Сирија


Сирија, деновиве

Сирија, деновиве

Шефот на кабинетот на американскиот претседател Барак Обама изјави дека здраворазумски може да се заклучи дека режимот на сиријскиот претседател Башар ал Асад е одговорен за нападот со хемиско оружје во близина на Дамаск. Денис МекДоу додаде дека Соединетите американски држави за сега немаат неоспорливи докази за инцидентот. Неговата изјава следи по напорите на администрацијата на Обама за организирање на ограничена воена интервенција против сиријската влада. Сенатот денеска треба да расправа по иницијативата на шефот на државата.
XS
SM
MD
LG