Достапни линкови

logo-print

Министерот за надворешни работи на Иран во посета на Ирак


Новоназначениот ирански министер за надворешни работи пристигна во Ирак, неговата прва официјална посета во странство во рамки на новата должност. Мохамед Јава Зариф денеска треба да се сретне со неговиот ирачки колега Хошјар Зебари. Предвидена е и средба на Зариф со премиерот на Ирак Нури ал Малики.
XS
SM
MD
LG