Достапни линкови

logo-print

Офанзива на египетската армија


Армијата во Египет започна офанзива против осомничени милитанти на полуостровот Синаи. Војската напаѓа скривници на осомничените милитанти во рамки на најголемата воена интервенција во регионот во последниве неколку години. Операцијата се смета за силна воена иницијатива откако армијата го отстрани од власт исламистичкиот претседател Мухамед Морси.
XS
SM
MD
LG