Достапни линкови

logo-print

Навални без шанси за победа на изборите за градоначалник на Москва


Рускиот опозиционер Алексеј Навални денеска ќе го одржи завршниот митинг во Москва во рамките на предизборната кампања за градоначалник на главниот град на Русија. Во недела во Москва ќе се гласа за нов градоначалник, за прв пат по една декада. Навални му е најсериозен кандидат на про-владиниот Сергеј Собјанин, за кого се очекува да победи уште во првиот круг од гласањето.
XS
SM
MD
LG